Се огласија сирените во Тел Авив, се слушаат експлозии (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Во Тел Авив, главниот град на Израел, штотуку се огласија сирените за тревога.

Се слушаат експлозии во градот, а медиумите јавуваат дека Тел Авив бил погоден од ракети за прв пат во последните 48 часа.

Военото крило на Хамас објави дека лансирало десетици ракети кон Тел Авив.

Слични содржини