Се омажи најмладата ќерка на Трамп: Смени две гламурозни венчаници (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Тифани Трамп, најмладата ќерка на Доналд Трамп од бракот со Марла Мејплс, викендов се омажи за милијардерот Мајкл Булос.

Венчавката се одржа на луксузниот имот Мар-а-Ларго на Флорида, а невестата за таа пригода промени две венчаници дизајнирани од либанскиот моден дизајнер Ели Сааб.

Тифани прво се појави во фустан со светки кој се ширеше од половината надолу, а стајлингот го заокружи со едноставен букет бели цветови.

Подоцна во ресторанот влегла во едноставен бел фустан со длабоко деколте и голем шлиц.

Семејството Трамп не ја тргна насмевката на лицата, а покрај невестата пофалби за својот изглед доби и нејзината сестра Иванка, која дојде во елегантен долг син фустан.

Слични содржини