Актуелно
Почетна / Сцена / Се покаја: Џорџе Давид со потресна порака од болница, „Се правев паметен“

Се покаја: Џорџе Давид со потресна порака од болница, „Се правев паметен“

Пејачот Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот пред два дена, а сега, како што рекол, за прв пат се наоѓа во болница.

Интересно е што пред да заболи тој давал изјави во кои тврдел дека вирусот е „кинеска измама“, на која не треба да ѝ се верува и не верувал во опасноста од епидемијата, која дури сега ја зафати Србија.

Кога медиумите го потсетија на таа негова измама, Давид повторно се огласи на својот Фејсбук профил и напишал:

„Вака јас се правев паметен! И се разбира – ме стигна! Па вие продолжете да се шегувате со вашите и туѓите животи! Јас сум жив пример! Ги молам јавните личности кои се заразени да се огласат!“

Ovako sam se pravio pametan ja! I naravno – stiglo me! Pa se vi nastavite da zezate sa vašim i tudjim životima ! Ispasti…

Публикувахте от Djordje David Nikolic в Петък, 27 март 2020 г.

На тоа, следуваа голем број коментари и пораки со поддршка, како и желби за брзо лекување.

loading...