Се породи манекенката Џиџи Хадид: Објавила прекрасна фотографија од породилиштето (фото)

од Nikola Popovski

Манекенката Џиџи Хадид за првпат го покажа трудничкото стомаче додека комуницирало со своите следбеници.

„Ова е моето стомаче“, изјавил моделот свртувајќи се настрана за да ја покаже големината на нејзиниот стомак.

Својата прва бременост, манекенката ја држи подалеку од очите на јавноста, а сега објавила и добри вести на својот Инстаграм профил.

Имено, жената која го освои светот со својата убавина на модните писти денес стана мајка!

„Нашето мало девојче ни се придружи викендов и веќе го смени нашиот свет“, напишала манекенката под својата објава.

loading...

Слични содржини