Се трага по напаѓачите од Тексас, нема повредени (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Вечерва се случило пукање во воздухопловната база Лекланд во Тексас, а полицијата во моментов трага по двајца напаѓачи.

Пред неколку часа полицијата издаде предупредување поради потенцијален напад, а на вработените им беше наредено веднаш да се засолнат во скривалиштето на базата. Претходно беше објавено дека напаѓачите пукале во областа каде се наоѓаат приправниците на воздухопловната база, кои веднаш побегнале во непознат правец.

Подоцна се испоставило дека станува збор за двајца напаѓачи, по кои полицијата во моментов трага.

Неколку воени бази биле целосно блокирани за време на нападот, а вработените постојано се наоѓале во базата.

Сè уште нема информации за потенцијални жртви и повредени.

Фото: Erich Schlegel/Getty Images

Слични содржини