Се урна авион во Охајо (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Мал патнички авион кој може да превезе до десет патници се урнал во автосалон во Охајо во вторникот наутро.

Патролата за автопат на државата Охајо го истражува местото на падот на авионот „Beechcraft 90“ на улицата Пајк 842 во Мариета.

Авионот бил на пат од Колумбус, Охајо до Паркерсбург, Западна Вирџинија, пред да се урне во 7 часот наутро.

Истрагата е во тек.

Слични содржини