Се запали вентилација од оџак во центарот на Скопје

од Берта Китинска

Во центарот на Скопје вечерва се запали вентилација од оџак во зграда, информира за МИА Ѕвонко Томески, командир на скопската бригада за противпожарна заштита.

Пожарот е локализиран и нема опасност, рече Томески и апелираше вентилационите канали да се чистат на време.

Слични содржини