Се зголемува бројот на заразени лица со коронавируси на Олимписките игри во Токио

од Берта Китинска

Бројот на случаи на коронавируси на Олимписките игри во Токио се искачи на 133, соопштија организаторите во неделата.

Според Организацискиот одбор, уште 10 лица кои дошле во земјата заради Олимпијадата биле позитивни на коронавирус.

Исто така, еден од спортистите кој бил позитивен бил сместен во олимпискиот округ во Токио.

Слични содржини