Актуелно
Почетна / Слајдер / Седум полицајци приведени во Куклица, си правеле забава со гласна музика

Седум полицајци приведени во Куклица, си правеле забава со гласна музика

Полицајци се приведени во кратовското село Куклица, откако биле затекнати како прават забава со гласна музика и викање, пренесе „А1 он“.

Полицајците ги пријавиле жители на селото на кои им пречела бучавата.

Полицајците и цивилите присутни на забавата давале отпор при обид за нивно приведување, по што интервенирала и Единицата за брзо распоредување.

Тие со лисици биле однесени во надлежната полициска станица.

За случајот е известено и Обвинителството.

loading...