Актуелно
Почетна / Актуелно / Села: Концептот на Заев „живот за сите“ е голема лага

Села: Концептот на Заев „живот за сите“ е голема лага

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, денеска од Гостивар рече дека гостиварчани се исклучени од концептот „едно општество за сите“ и додаде дека тоа е само една голема лага.

-Блокадата е видлива и преку примерот со неставањето на предлог-буџетот на дневен ред на седницата на советот. Граѓаните на Гостивар се пример дека големите изјави на премиерот за едно опшество за сите и живот во Македонија за сите се само една лага зад која стојат ниски политички игри на СДСМ и нивниот коалиционен партнер ДУИ – рече Села.

Тој додаде дека со директни наредби од премиерот, коалицискиот партнер ДУИ прави сé за да го блокира работењето на градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.

loading...