Селена Гомез се огласи откако Хејли негираше дека ѝ го „украла“ Џастин: „Не сакам да знам“

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Селена Гомез се огласи еден ден откако Хејли Бибер негираше дека ѝ го „украла“ Џастин Бибер.

Популарната актерка и пејачка индиректно зборуваше на темата во пренос во живо на TikTok, зборувајќи за ситуацијата без конкретно да ја објасни, пишува „Дејли мејл“.

„Мислам дека некои работи не ни сакам да ги знам, бидејќи тие се едноставно гнасни и одвратни“, објасни таа и додаде дека „не е фер да се зборува за некого онака како што ѝ се обратиле на неа, односно ја малтретирале и вознемирувале со разни изјави“.

„Сакам сите да знаете дека ова е поголемо од се друго“, заклучила 30-годишната пејачка во преносот, заблагодарувајќи им се на сите што слушале.

Да потсетиме, во последните неколку дена се ширеа гласини дека Џастин се гледал со Селена и Хејли во исто време, но сопругата на Џастин одлучи да ги демантира тие тврдења.

„Кога јас и Џастин почнавме да излегуваме, тој не беше во врска. Јас не сум тип на човек кој се меша во нечија врска. Никогаш не би го направил тоа. Тие тогаш не беа во врска, но секако постои многу долга историја меѓу нив. Сепак, тоа не е моја работа“, рече сопругата на Бибер, Хејли, додавајќи дека ја почитува Селена и дека разговарале по нејзината венчавка со Бибер.

Меѓутоа, се повеќе се шпекулира дека Џастин има проблеми со зависноста и дека поради тоа страда неговиот брак со Хејли.

Слични содржини