Актуелно
Почетна / Сцена / Сем Смит им дојде преку глава на сите: Плаче во карантин вреден 12 милиони (ФОТО)

Сем Смит им дојде преку глава на сите: Плаче во карантин вреден 12 милиони (ФОТО)

Многу светски ѕвезди споделија како ги минуваат деновите во самоизолација. Некои си наоѓаат забава, па им покажуваат на фановите дека може и тие да издржат.

На пример, семејството Кардашијан секој ден се снима како јаваат коњи на нивниот имот, Марта Стјуарт купува луксузни апарати за кујна и покажува што се можете да зготвите додека сте дома, под услов да ги имате сите тие намирници.

Но, на обичните луѓе им дојде преку глава кога Сем Смит објави дека е на раб на нервен слом и се расплака, а потоа и ги објави сликите на Инстаграм. Фановите веднаш го прогласија за победник во категоријата „бесчувствителност“.

Неговите следбеници му порачаа да порасне и да сфати дека луѓе живеат во мали станови, а тој ја има својата вила, која е проценета дека вреди 12 милиони долари.

View this post on Instagram

Stages of a quarantine meltdown

A post shared by Sam Smith (@samsmith) on

loading...