Актуелно
Почетна / Спорт / Сериозни проблеми во Тотенхем: Лорис сакаше да се тепа со Сон (ВИДЕО)

Сериозни проблеми во Тотенхем: Лорис сакаше да се тепа со Сон (ВИДЕО)

На Жозе Мурињо не му е лесно со играчите на Тотенхем. Иако „петлите“ водат против Евертон по првите 45 минути со 1:0, самиот финиш на првиот дел донесе голема нервоза и конфликт меѓу двајцата соиграчи.

Голманот на Тотенхем и капитенот Уго Лорис не беше задоволен од начинот на кој се однесуваше Кореецот Хјунг Мин-сон во одредени ситуации, па сакаше да се справи со него.

Французинот воинствено истрча кон својот соиграч, но останатите играчи во бело спречија посериозен конфликт.

loading...