Северина ја споредија со Ирина Шајк поради ФОТОГРАФИЈА од плажа во костим за капење

од Nikola Popovski

Се чини дека Северина накратко ги замени јадранските плажи со шпански. Имено, убавата сплиќанка на својот Инстаграм профил објави две фотографии од бар на плажа, од шпанската Форментера.

Судејќи според нејзиниот профил на Инстаграм, таа моментално ужива во хит дестинација, една од најмалите шпански острови.

Со широката насмевка и не крие колку ужива во медитеранскиот рај, а мора да се признае дека 49-годишната девојка изгледа одлично во опуштен стајлинг за на плажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Тоа очигледно беше доволно за повеќе од 26 илјади лајкови за само неколку часа и еден куп комплименти под фотографиите.

„Како девојка, вистинска убавица, овде личиш на Ирина Шајк“, ѝ порачале нејзините верни следбеници на Инстаграм.

Слични содржини