Актуелно
Почетна / Сцена / Северина јавно му честита на новиот претседател: За праведна Хрватска

Северина јавно му честита на новиот претседател: За праведна Хрватска

На новиот хрватски претседател Зоран Милановиќ честитка му упати и пејачката Северина Којиќ. Таа била кратка, но јасна.

На кратките приказни на Инстаграм, Северина објави фотографија од инаугурацијата и порачала:
„За праведна Хрватска“.

Во продолжение таа го означила профилот на Милановиќ и додала емотикот со чаша за шампањ.

Северина своевремено изјавила дека токму Зоран Милановиќ е најзгодниот политичар, а со оглед на тоа дека и таа самата отворено ги изразува либералните ставови, не изненадува дека го поддржала овој претседател.

loading...