Актуелно
Почетна / Сцена / Северина: Како жена немам држава, мојата земја е целиот свет

Северина: Како жена немам држава, мојата земја е целиот свет

Пејачката Северина Којиќ деновиве ужива во родната Хрватска, а со своите фанови редовно ги споделува своите фотографии во костими за капење, а исто така и испраќа пораки.

Овој пат, Северина ги објави стиховите на Вирџинија Вулф со нова фотографија:

„Како жена немам држава. Како жена, не сакам држава. Како жена, мојата земја е целиот свет“, пишува Северина со фотографијата во која ја покажа својата линија.

До неодамна, Северина престојуваше во Белград, што главно се должи на деловните обврски, но често е на релација Србија-Хрватска.

loading...