Северина не ја почитува одлуката на судот – еве кое е нејзиното објаснување

од Vladimir Zorba

Пред две недели, на адреса на Северина пристигна нова кривична пријава, наводно поднесена од Милан Поповиќ. Причината зошто поранешниот партнер на пејачката поднел жалба е, пишуваат од „24 часа“, дека таа одбила да го предаде нивниот син.

Според информации, според одлуката на судот, момчето требало да ја помине последната недела од јуни со својот татко, а Северина одбила да го врати кај него поради, како што им објаснила на своите соработници, од страв од зараза со коронавирус.

Во ноември, Општинскиот граѓански суд во Загреб донесе неизвршна пресуда според која момчето ќе живее со својот татко, а тој ќе помине време со својата мајка во услови утврдени од судот. Пејачката од Сплит последниве денови ужива во одморот, а откако најави концерт во родниот град во интервју за Радио Далмација, таа раскажа и каде заедно со својот син го поминале одморот.

– Малку одиме околу островите, малку играме со ежиња – без разлика дали ќе нè убодат или не, затоа што треба да вадиме и морски краставици, а јас сум супер жена. Кога одев на концерт, кога беше мал, тогаш ќе се облечев во некаков костим, а тој ме прашуваше зошто го носам. Му реков дека сум супер жена, како оние од цртаниот филм, и јас требаше да го спасам светот. Затоа, секогаш морав да ловам ракови, тогаш треба да ги ставиме сите во тегла и да ги пуштиме во морето подоцна. Извади една sвезда сам, тој беше пресреќен – рече Севе.

Таа беше со својот син во Плитвице и спиеле во куќа на дрво, а подоцна заминале со брод до Корнати.

loading...

Слични содржини