Актуелно
Почетна / Сцена / Северина споделила мудрости, а фановите ја нападнаа

Северина споделила мудрости, а фановите ја нападнаа

Северина Којиќ се враќа на социјалните мрежи по двомесечното криење. Таа на својот Инстаграм профил, со своите следачи, сподели мудрост со која многумина не би се сложиле.

„Образован е оној кој има образ, а богат е оној кој го има Бог во себе“, напишала.

Некои од нејзините фанови се сложија со неа.

„Е Севе моја, многумина тоа не го сфаќаат“, ѝ порачале.

Другите, пак, ѝ замерија поради тоа што не го навела авторот на таа изјава, а трети поради фактот дека покрај изјавата го навела името на модниот бренд кој го рекламира со фотографијата.

„Зошто овде не е потпишан владиката Николај, чија реченица е всушност ова?“

loading...