Шербеџија ја пофали Карлеуша: Ме воодушеви со својот памет

од Nikola Popovski

Прославениот актер Раде Шербеџија упатил значајни комплименти до поп-ѕвездата Јелена Карлеуша и истакнал дека ја обожава.

Во едно интервју, Шербеџија навел дека е воодушевен од Карлеуша и објаснил зошто е тоа така.

„Ја обожавам оваа, како се викаше, Карлеуша“, започнал Шербеџија, а потоа ги навел и причините за тоа.

„Таа ме воодушеви со својот памет, интелигенција, глупавоста, целосно сјајно лице“, изјавил Раде за српската „ТВ Прва“.

Нема сомнение дека пејачката ќе биде импресионирана од пофалбите од светски познатиот актер, што таа го докажа и со своите објави.

Фото: Нова.рс.

Слични содржини