Актуелно
Почетна / Локално / Шилегов: Драги “душегрижници”, болницата е во совршено добра состојба

Шилегов: Драги “душегрижници”, болницата е во совршено добра состојба

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук истакна дека монтажната болница е во најдобар ред, повикувајќи да не се профитира со политиканство во услови на вонредна состојба.

Навистина не знам, дали и колку има човечност и зошто определени “ликови” во дел од политичките структури, упорно се обидуваат да профитираат со политикантсво во услови на вонредна состојба.Драги “душегрижници”, болницата која што заеднички ја подигнаа Министерството за Одбрана, Министерството за Здравство и Град Скопје, како што гледате е во совршено добра состојба. Денес се зацврстија и последните два шатори (така помпезно опишани дека пропаднале), се прави приклучокот на електрична енергија и ќе биде пуштено и греењето.Искрено се надевам дека нема да има потреба да се користисти овој капацитет.Што се однесува до Вашата “човечност” и политикантство, сакам да верувам дека правевте првоаприлска шега со слики и констатации од 7 часот утрово, напиша Шилегов.

 

loading...