Актуелно
Почетна / Локално / Шилегов: Се сеќавате на фотографијава? Тоа што го имаме како број на заболени денес, всушност се случило пред 2 недели

Шилегов: Се сеќавате на фотографијава? Тоа што го имаме како број на заболени денес, всушност се случило пред 2 недели

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил сподели фотографија од кејот на Вардар направена точно пред две недели.

-Се сеќавате на фотографијава? Сликана е пред точно две недели. Или онолку колку што трае периодот на инкубацијата на вирусот Ковид 19. Тоа што го имаме како број на заболени денес, всушност се случило пред 2 недели. Од аспект на епидемијата, денес не е 5-ти април, туку 21 март …, напиша Шилегов.

loading...