Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Шок бомби врз демонстрантите во Белград (ВИДЕО)

Шок бомби врз демонстрантите во Белград (ВИДЕО)

Според известувачите на Нова.рс, полицијата вечерва фрлила солзавец кога граѓаните кои протестираат пред Собранието на Србија поради новиот полициски час.

Насобраните граѓани се обидоа да го срушат кордонот уште еднаш и да влезат во парламентот.

Следеше најжестокиот удар на демонстрантите досега, граѓаните фрлија јајца кон полицијата со намера подоцна да влезат во собранието. Полицијата мораше да реагира и да ги истурка граѓаните од скалите на собранието, фрлен уште еден солзавец.

Полициските вооружени сили фрлија и шок бомби на демонстрантите. Граѓаните бегаат кон паркот „Пионер“.

Група граѓани претходно влегоа во холот на Собранието кусо време по 22 часот, по што полицијата интервенираше и по десет минути ги исфрли од парламентот.

loading...