ШОУТО ПРОДОЛЖУВА: Кирјос пие пиво среде терен! (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Австралискиот тенисер Ник Кирјос се пласираше во второто коло на Австралија опен откако го совлада Лиам Броди со 6:4, 6:4, 6:3.

Ник уште еднаш покажа дека е одличен „шоумен“, ја собори публиката од нозе на трибините, но во следната рунда го чека многу потешка задача во форма на Данил Медведев.

Еден детал од прославата на победата беше доста впечатлив. Имено, еден од фановите му понуди пиво на Кирјос, кој малку се двоумеше, но на крај се напи од чашата.

Погледнете што точно се случи…

Слични содржини