Актуелно
Почетна / Сцена / Што ќе се случи со Меган и Хари на крај? Британците почнаа да се обложуваат

Што ќе се случи со Меган и Хари на крај? Британците почнаа да се обложуваат

Обложувалниците во Велика Британија веќе почнаа да примаат влогови за крајниот исход од „мегзит“, меѓу кои како опции се дадени и развод, но и враќање во кралското семејство.

Интересно е тоа што поголема е веројатноста Меган и Хари да се разведат до крајот на 2025 година, отколку да се вратат во кралското семејство.

Обложувалниците даваат коефициент 3/1 дека Хари и Меган ќе се разведат до 2025 година, а дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство коефициентот е 14/1.

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти, пишува Дејли мејл.

Но, има и други опции на кои Британците можат да се обложат и тоа:

Дека ќе постанат финансиски независни: 1/2
Дека ќе глумат во сопствено ријалити: 12/1
Дека Меган ќе се појави во специјална епизода од серијата „Suits“: 20/1
Дека семејството тајно ќе се врати во Обединетото Кралство: 6/4
Дека трајно ќе се преселат во Северна Америка: 8/1

loading...