Си правеле забава во викендичка на Дебарско Езеро, фатени неколку лица

од Берта Китинска

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Р.У.(37), Р.У.(30), М.М.(46), Ќ.К.(55), Б.Б.(49), Ќ.С.(30), Е.К.(39), А.Ф.(38), Ф.С.(62), Е.М.(29), Љ.С.(38), А.М.(32), сите од Дебар, Б.Ц.(31) од с.Рајчица, Л.Л.(24), Е.Л.(27), двајцата од с.Хаме, Д.М.(44) од с.Селокуќи, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 30.12.2020 во викенд куќа на Дебарско Езеро, првопријавениот организирал забава на која биле присутни пријавените, а при контрола на полициски службеници биле затекнале сите пријавени.

Слични содржини