Силен земјотрес ја погоди Грција

од Stefanija Kuzmanovska

Градот Теба во централна Грција денеска го потресе земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил почувствуван на целиот полуостров во Атика, а според податоците на Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во Атина, епицентарот на земјотресот бил на 11 километри источно од Теба, пренесе агенцијата АНА.

loading...

Слични содржини