Силен земјотрес на Медитеранот, се почувствувал во Грција, Турција и Кипар

од Milan1

Земјотрес со јачина од 5,9 степени со епицентар 219 километри јужно од грчкиот град Родос, утрово бил почуствуван во Грција, Турција, Кипар, Египет.

Епицентарот на земјотресот бил во источниот Медитеран, на длабочина од 60 километри.

 

Слични содржини