Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Силјановска: Нема да го доживеам влезот во ЕУ

Силјановска: Нема да го доживеам влезот во ЕУ

Гордана Силјановска Давкова, носител на кандидатската листa за пратеници во Изборната Единица 1 на коалицијата „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва со својот противкандидат од коалицијата „Можеме“, Никола Димитров гостуваа на ТВ Телма на последното соочување пред претстојните избори на 15 јули.

Тие одговараа и на прашања од гледачите, меѓу кое и „по кој повод или државнички успех би организирале пикник-риболов со Силјановска?“.

Димитров одговори по повод влезот во ЕУ на што Силјановска искоментира низ насмевка и на сопствена сметка „оф, нема да го доживеам“.

loading...