Силна експлозија во областа Запорожје

од Stefanija Kuzmanovska

Силна експлозија се случила во градот Мелитопол во областа Запорожје, соопшти денеска градската управа.

„Во Мелитопол се случи силна експлозија. Деталите се утврдуваат“, објави градската управа на Телеграм, а јави агенцијата ТАСС.

Претставникот на проруската администрација на регионот Запорожје, Владимир Рогов, вчера изјави дека единиците на вооружените сили на Украина го нападнале селото Светлодолински северно од Мелитопол и дека тогаш се слушнале најмалку седум експлозии.

Слични содржини