Симулација на Противпожарната бригада: Се спасуваа граѓани од висококатница во Скопје (ФОТО)

од Берта Китинска

Противпожарната бригада на Град Скопје, заедно со припадниците на специјалната антитерористичка единица „Тигар“, преку симулација, денеска ја презентираа повеќенаменската скала каква што, според градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, до сега немало во историјата на Република Северна Македонија.

Слични содржини