Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Син на поранешен министер уапсен поради упад во српското собрание, тој се повикал на Дачиќ

Син на поранешен министер уапсен поради упад во српското собрание, тој се повикал на Дачиќ

Владимир Шкундриќ, син на Петар Шкундриќ, поранешен министер за рударство и енергија и близок соработник на српскиот министер за внатрешни работи – Ивица Дачиќ, бил уапсен во групата демонстранти кои вечерва се обидоа да упаднат во Националното собрание. објавија Блиц “.

Шкундриќ беше уапсен заедно со група хулигани кои ги искршија прозорците во зградата на Собранието. Тој со себе имал маска и безбол палка, пренесува „Блиц“.

– Тој веднаш и ’кажал на полицијата дека е син на Петар Шкундриќ, советник на Дачиќ – вели изворот на „Блиц“ и додава дека Шкундриќ Џуниор е приведен.

Петар Шкундриќ е висок функционер на Социјалистичката партија на Србија и поранешен советник на Ивица Дачиќ, познат по добрите односи со Русија.

Своевремено се споменувало дека може да биде и амбасадор во Москва.

loading...