Актуелно
Почетна / Сцена / Синот на Аркан за желбата на Биковиќ: Добар актер е, но…

Синот на Аркан за желбата на Биковиќ: Добар актер е, но…

Српскиот актер Милош Биковиќ,кој на македонската публика и е познат од улогата во филмот и серијата „Јужни ветар“, неодамна се појави во емисијата „АмиЏи шоу“, каде изјави дека, доколку му се понуди добро сценарио, лесно би ја прифатил улогата на Жељко Ражнатовиќ – Аркан.

По тој повод, неговиот син, Вељко Ражнатовиќ зборуваше и го изрази своето мислење за оваа идеја.

„Милош Биковиќ е добар актер, но не мислам дека треба да се чепка нешто, што не може да се одглуми“, рече тој.

loading...