Сириската владина армија го нашла жив вториот руски пилот

од Vladimir Zorba

 

 

Вториот пилот на соборениот од турските воздухопловни сили руски авион Су-24 е откриен од сириски владини војници, соопшти телевизијата “Ал Мајдин”. Засега нема потврда на оваа информација од официјален извор.

авион руски

Вчера руското Министерство за одбрана ја потврди смртта на едниот од пилотите, стрелан во воздухот од сириски опозициски делови. Вториот сепак не беше откриен, а сега извори од регионот известуваат дека тој бил откриен на територијата контролирана од опозициски воени формации и бил изваден од таму од сириски војници.

Слични содржини