Актуелно
Почетна / Магазин / Сируп од млада коприва за прочистување на телото

Сируп од млада коприва за прочистување на телото

Една од најголемите грешки кои луѓето со години се однесувале кон копривата неправедно, третирајќи ја како коров, но денеска сите сме свесни за нејзините корисни својства.

Лековитите својства на копривата ни се познати на сите. Таа има широк опсег на дејство и може да ја користат луѓе кои страдаат од алергии, лошо варење, дијабетични состојби, камења во бубрезите, воспаление на мочните канали и т.н. Комбинацијата на железо, магнезиум, натриум, калциум, калиум и фосфор ја одржува рамнотежата на хормоните, на електролитите, ја зајакнува крвта и заштитува од многу заболувања.

Сирупот од коприва е одличен за прочистување на целото тело, а доколку правилно го направите, може да ви биде вкусно и освежувачко уживање.

Рецептот за сирупот можете да го пронајдете ТУКА.

loading...