Скандал кој го тресе Холивуд: Сопругата на славниот актер ја разоткри долго чуваната тајна

од Aleksandar Petrovski

Хју Џекман (51) е еден од најсексапилните мажи денес и има малку жени кои не паѓаат на неговиот шарм и изглед, а тој е во хармоничен брак со сопругата Дебора Ли Фернс веќе 24 години.

Тој беше прогласен за најсекси маж во 2008 година, а гласините дека е хомосексуалец го следат со години.

Неговата сопруга, австралиска актерка и продуцент, се осврна на оваа тема во едно од нејзините последни интервјуа, изјавувајќи дека таа веќе е навикната на тие приказни, како и на коментарите дека тој е секс симбол, а таа е „просечна“.

-Хју е геј со години. Знаете, и јас бев геј. Кога глумев во филмот „Срамота“, бев геј, а потоа луѓето беа шокирани кога се омажив – рече таа низ смеа, а потоа навистина откри што мисли.

– Само не е во ред. Тоа е исто како некој да му каже на Елтон Џон дека е хетеросексуалец. „Сигурна сум дека тој би бил лут“, рече таа.
– Луѓето едноставно не разбираат дека не е пристојно да се каже такво нешто и таквите луѓе ме иритираат. Тие мислат дека имам среќа што имам секс симбол покрај мене, затоа што не сум. Но, тоа е Холивуд и шоу-бизнисот, и јас сум помирена со тоа – заклучи сопругата на Џекман.

Хју и Дебора се во брак од 1996 година, а таа е 13 години постара од него. Тие се запозна во 1995 година за време на снимањето на ТВ серијата „Корели“ и беше „на првата топка“, а се венчаа следната година.
Тие рекоа дека се најдобри пријатели од првиот ден и дека едноставно се поврзале. Се запознаа кога Џекман сè уште не беше на врвот на својата слава и живееја многу заедно.

Хју и Дебора имаат две посвоени деца, синот Оскар и ќерката Ава, поради што го воведоа правилото дека никогаш не треба да поминуваат повеќе од две недели одвоени.

Џекмен неодамна призна дека му било тешко да се соочи со болното знаење дека не може да има свои биолошки деца: “Тоа беше многу болно искуство. Се обидовме толку многу, се обидовме толку многу време … и тогаш откривме дека проблемот е во мене”.
Денес тој за себе вели дека е најсреќниот татко на светот и дека не гледа на своите деца како посвоени, туку како да се негови уште од првиот ден.

loading...

Слични содржини