СКОК на бројките во Србија: Повеќе од 1600 новозаразени

од Stefanija Kuzmanovska

Во претходните 24 часа, уште пет лица починаа од коронавирус во Србија, а беа регистрирани нови 1.656 новозаразени пациенти.

Тестирани се 12.869 луѓе, а 28 пациенти се на апарати за дишење.

Да потсетиме, вчера во Србија починаа 6 лица, а регистрирани беа  1.497 новозаразени пациенти.

Слични содржини