Скопјанец бил агресивен кон полицајци во пункт за сликање за лични документи

од Milan1
4,3K прегледи

– Вчера во 12.30 часот во пунктот за сликање за лични документи „Пролет“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Е.Ш.(50) од Скопје затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувалe службени дејствија, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Слични содржини