Скопјанец нападнат на автобуска станица

од Берта Китинска

„На 15.02.2022 во 14.40 во Полициската станица Центар, Ф.М.(19) од Скопје пријавил дека на автобуска постојка на улица „Димитрие Чуповски“ три лица му се заканиле со остар предмет, информираа МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини