Скопјанец пријавил дека исчезнала неговата сопруга

од Берта Китинска

На 18.10.2021 во 19:00 часот во Полициската станица Гази Баба, Т.А.(60) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга В.А.(45).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Слични содржини