Скопјанец пронајден мртов на Бит Пазар

од Берта Китинска

Вчера млад скопјанец бил пронајден мртов на Бит Пазар.

– На 01.12.2020 во 05:25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат 27-годишниот М.Ш. од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, велат од МВР.

loading...

Слични содржини