Почетна / Хроника / Скопјани нападнати на плажата „Сараиште“ во Охрид

Скопјани нападнати на плажата „Сараиште“ во Охрид

На 02.08.2020 година во 00,30 часот, на плажата „Сараиште“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад и употреба на стаклен предмет, извршен од Л.Ч.(23) врз Љ.Д.(24) и Д.Ј.(24), сите од Скопје.

Љ.Д. и Д.Ј. со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Општата болница во Охрид а напаѓачот е приведен.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...