Слаба активност на крипто-пазарот, цените речиси непроменети

од Vladimir Zorba

Според веб-страницата „Коингеко“, пазарот на криптовалути ја зголеми својата вредност за 0,3 отсто во изминатите 24 часа.

Биткоинот, од друга страна, падна за 0,3 проценти од вчера, и во моментов вреди 61,190 долари.

Етереумот порасна за околу 1,7 отсто и моментално се тргува за 4.109 долари.

Слични содржини