Актуелно
Почетна / Сцена / Слаткаристика ветува одлична забава на Мозаик 2020! (ВИДЕО)

Слаткаристика ветува одлична забава на Мозаик 2020! (ВИДЕО)

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“.

На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите ќе имаат можност да уживаат во петчасовен музички спектал и да слушнат дел од најголемите домашни ѕвезди. Свои концерти во иста вечер ќе имаат чаирскиот романтичар Владо Јаневски, највлијателниот хип хоп артист и кралот на ромската музика-Слаткаристика и Ферус Мустафов, еден од најактуелните хип хоп и рап музичари – Сам, легендарните рокери „Елита 5“ и групата „Нокаут“ кои со својата временска машина ќе не прошетаат низ нивната 22 годишна музичка кариера. Фестивалот „Мозаик 2020“ ќе започне во 20:00, а ќе трае пет часа.

Миленикот на хип хоп заедницата и еден од најпознатите македонски музички артисти- Слаткаристика во видео порака ветува одлична забава на МОЗАИК 2020. По Скопје, концертната турнеја продолжува во Прилеп и Куманово.

Слаткаристика ветува одлична забава на Мозаик 2020! 🎵🎶🎤 Slatkaristika (Official)

Публикувахте от Mosaic Festival в Понеделник, 24 февруари 2020 г.

loading...