Следете ги советите на Џеј Ло за здрава и негувана кожа

од Elena Daskalova

Џенифер Лопез има 50 години, но и тело и лице на кои целиот свет се воодушевува. Она што е сигурно е дека се негува и си посветува внимание на себе.

Во продолжение ќе ги најдете советите кои низ годините таа ги споделувала во интервјуа со многу познати магазини и модни списанија:

Сонот е клучен

Дури и со напорниот начин на живот, преполн со снимања и настапи, таа се труди да одвои најмалку 8 часа за квалитетен сон.

Убавината доаѓа и однатре

Водата и свежите намирници во исхраната се подеднакво важни како и негата со соодветната козметика.

Останатите нејзини совети можете да ги најдете ТУКА.

Слични содржини