Снимен во живо моментот кога се случи земјотресот во Турција (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

На Твитер се појави видео од ТВ-студио кое емитуваше програма во живо во моментот кога се случи земјотресот во Турција.

Катастрофален земјотрес ја погоди Турција, најмалку 14 луѓе загинаа, а стотици се повредени.

Епицентарот на земјотресот, кој исто така предизвика материјална штета, е регистриран на длабочина од 10 километри во провинцијата Елазиг, на околу 550 километри источно од главниот град Анкара, соопшти Европскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

loading...

Слични содржини