Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Со лак и стрела ги нападнал демонстрантите во САД: Брутално го претепале и му го уништиле автомобилот (видео)

Со лак и стрела ги нападнал демонстрантите во САД: Брутално го претепале и му го уништиле автомобилот (видео)

Насилните протести продолжуваат низ САД поради смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд. За време на протестот во Солт Лејк Сити, еден маж извадил лак и стрела, сакајќи да се справи со демонстрантите.

Се започнало кога собраните граѓани ја блокирале улицата и се судрија со еден од возачите. Во еден момент, човекот извади лак и стрела и викнал „Сите животи се важни“.

Стрелал кон граѓаните неколку пати, но тие брзо го совладале и го претепале, по што ги искршиле прозорците на неговиот автомобил и го превртиле.

Протестите започнаа мирно, но се претворија во големи немири, поради што властите воведоа полициски час во повеќе земји, а била повикана и Националната гарда.

loading...