Со нож избоден угостител од Дебар

од Берта Китинска

Денеска околу 10 часот, во Одделението за внатрешни работи во Дебар, пријавено е дека Б.П.(47) од Дебар, додека бил во сопствениот кафе-бар, од машко лице бил нападнат со остар предмет. ОВР Дебар, работи на расчистување на случајот, изјави Стефан Димоски портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Од Општата болница со проширена дејност во Дебар, информраат дека Б.П.имал убодни рани од нож во пределот на вратот и градниот кош.

-Во 9:55 часот добиен е повик до брзата помош,која веднаш се упати на самото место. Повредениот Б.П. беше донесен во ургентната единица, каде беше констатирано дека има убоднам отворена рана на вратот од левата страна, убодна рана на десната страна на градниот кош и помала посекотина на десната рака, изјави за МИА, Баки Халили, директор на болницата.

Додаде дека виталните параметри на повредениот биле во нормала, единствено имал низок крвен притисок. По дадената прва медицнска помош транспортиран е во Клиничкиот центар во Скопје.

Слични содржини