Актуелно
Почетна / Слајдер / Со секира му влегол во двор, физичка пресметка меѓу двајца соселани од Кондово

Со секира му влегол во двор, физичка пресметка меѓу двајца соселани од Кондово

„На 08.08.2020 во 23:00 часот Б.М.(65) од с.Кондово-скопско пријавил дека бил физички нападнат од С.С.(21) од истото село, по што му се заканил со нож, а пријавителот успеал да се отргне од него.Потоа С.С. отишол во неговиот двор и со секира тргнал кон Б.М. да го нападне но, бидејќи се собрале повеќе соседи се повлекол“ велат од полиција.

Се работи на расчистување на случајот.

loading...