Сообраќајка на „Илинденска“ – три лица повредени

од Берта Китинска

Вечерва околу 19 часот на булеварот „Илинденска“, пред кафе бар „Трибека“ се случило сообраќајна несреќа меѓу две возила.

Според информациите во медиумите во несреќата, едно лице е потешко повредено, а две други лица се со полесни повреди и сите се пренесени во болница.

Повеќе информации наскоро.

Слични содржини