Сопружници пронајдени мртви во својот дом

од Andreja Salpe

Две лица од Скопје биле пронајдени починати во својот дом, информираaт од Министерството за внатрешни работи.

Вчера, во 17.45 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на улицата Босна и Херцеговина биле пронајдени починати А. М. (58) и С. М. (57).

Смрт констатирал лекар од итната медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител, телата на починатите биле предадени во Институтот за судска медицина на обдукција.

Слични содржини